O nas

O nas

 

Punkt przedszkolny „Promyczek” powstał z inicjatywy członków Stowarzyszenia Rozwój Gminy Padew Narodowa oraz władz gminnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt ten został pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Oceny Projektów i jest realizowany od września 2008 r. Dzięki pomocy finansowej Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu zostały utworzone dwie grupy przedszkolne 4 i 5 latków w sumie 50 dzieci.

Nasz program dydaktyczny zapewnia dzieciom najlepsze przygotowanie do dalszej edukacji szkolnej. Zajęcia dodatkowe zapewniają wszechstronny rozwój oraz odkrywanie zainteresowań i talentów każdego dziecka.

W „Promyczku” dbamy o bezpieczeństwo, dobrą adaptację dziecka w przedszkolu, serdeczną atmosferę. Odkrywamy i rozwijamy indywidualne talenty zachowując równowagę pomiędzy nauką i zabawą. Tworzymy wiele sytuacji twórczych stymulujących wszechstronny rozwój dziecka. Nad zdrowym żywieniem czuwa dietetyk dostosowując menu według najnowszych standardów żywieniowych.

Nasze przedszkole posiada dwie  jasne i słoneczne sale zajęć, wyposażone w kolorowe meble, zabawki i nowoczesne pomoce dydaktyczne. Część pomieszczeń przedszkola zajmuje zaplecze kuchenne, gdzie przygotowywane są świeże i smaczne posiłki. W przedszkolu jest również sala do języka angielskiego oraz sala logopedyczno- terapeutyczna wyposażona w niezbędne pomoce do pracy z dziećmi. Budynek przedszkola położony jest z dala od zgiełku ulicy i spalin, otoczony pięknym, zielonym ogrodem i bezpiecznym placem zabaw wyposażonym w sprzęt rekreacyjny, najnowszej generacji.